Academia Tehnică Militară „Ferdinand I” a participat la Parada Militară de azi, 1 Decembrie, Ziua Națională a României, cu un număr de aproximativ 200 de studenți, alături de care au fost prezenți comandantul (rectorul) Academiei, general de brigadă prof. univ. dr. ing. Constantin Iulian Vizitiu, locțiitorul comandantului, col. dr. Vlad Iliuță, aflat în fruntea detaşamentului şi alte cadre militare. Trecerea pe sub Arcul de Triumf a detaşamentului format din studenţii Academiei Tehnice Militare „Ferdinand I” este o dovadă a patriotismului şi pregătirii militare a viitorilor ingineri militari. Intonarea Imnului Național al României de corul Academiei Tehnice Militare „Ferdinand I”, alături de Muzica Reprezentativă a Ministerului Apărării Naționale a demonstrat încă o dată că iubirea de țară este un sentiment viu în inimile militarilor români.
You also might be interested in
În data de 11 decembrie 2025, conf. univ. dr. ing.[...]
A 69 – a promoție de ingineri militari și civili,[...]
Academia Tehnica Militara “Ferdinand I” a deschis azi, 1 octombrie[...]
Articole recente
- Materiale energetice și apărare CBRN
- TABERE STUDENȚEȘTI 2026
- Studenții ATM-iști au urcat pe podium la CyberMAN26
- STUDENȚII NOȘTRI AU OBȚINUT NOI PREMII LA CONCURSURI ȘI SESIUNI DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE INGINEREȘTI
- Studenți ATM-iști premiați la Concursul Național Studențesc de Matematică „Traian Lalescu”







